Elektrik Tesisatı Bakım & Yenileme

Elektrik Tesisatı Bakım & Yenileme

Elektrik Tesisatınızı Yenileyelim

Elektrik tesisatı göz önünde olmayabilir. Taşıdığı riskten dolayı yetkisiz müdahaleler sonucu istenmeyen kazalara sebebiyet vermesi ile biliriz. Eğer bir elektrik tesisatında sorun mevcutsa burada yapılması gereken en doğru hamle bir yetki ve yeterliliklere sahip, mesleki tüm belgeleri ve uzmanlıkları edinmiş bir ekibi incelemesi gerekir. Bu konuda Firmamız; tüm yeterlilikleri ile mesleki uzmanlığa sahip belgeli personeller ile çalışmaktadır.

Elektrik tesisatınızda bir sorun oluştuğunda mutlaka bir tehlike arz eden durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Elektrik sistemlerinde oluşan arızalar ve kopukluklar asla ertelenmemelidir. Yüksek oranda maddi zararlar görmemek için elektrik kablolarınızın ve tesisat hattınızın güvenliği amacıyla yılda en az bir (1) kere kontrol ettirmelisiniz.


Elektrik tesisatlarını çocukların ulaşamayacağı yüksekliklere montajlıyoruz. Bu sebeple tehlikenin çocuklar aracılığı ile yayılmaması adına güvenlik önlemlerini uyguluyoruz.

Elektrik Tesisatını Yıpratan Sebepler Nelerdir?
Elektrik tesisatının yıpranması bir çok sebepten kaynaklanabilir. Yılın en çok kış ve yaz aylarında karşımıza çıkan bazı sorunlardan bahsetmek istiyoruz. Genellikle elektrik tesisatları kışın ısıtma cihazlarından ve yazında klimanın sebep olduğu yüksek elektrik kullanımı sonucu arızalara neden olmaktadır. Bu durumda elektrik tesisatının yanması kaçınılmaz olmaktadır. Gün içinde yoğun olarak her evde kullanılan çamaşır makinesi, buzdolabı, elektrik süpürgesi, televizyon, müzik çalar, bilgisayar vb. birçok elektronik cihaz elektrik tüketirken yaz ve kış aylarında yoğun şekilde kullandığımız elektrikli eşyalar ile tesisatımız zorlanmaktadır.

Ayrıca fazla elektrik kullanımı yüzünden elektrik kaçağı, kabloların erimesi, topraklamanın yetersiz kalması, sigortanın atması, voltaj dengesizliği, elektronik cihazların sağlıklı çalışmaması, elektrik çarpması, elektrikli cihazların bozulmaları ve hatta yangın tehlikesi ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Elektrik tesisatı için bakım ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiren firmamız bu alanda bir çok elektrik tesisatını yenilemiştir.

Elektrik Tesisatında Hangi Kablo Kullanılmalıdır?
Bakır üzerine yalıtkan malzemeler ile kaplama yapılmaktadır. Bakır iletkenliği yüksek bir madendir. Bu yüzden elektrik tesisatlarında bakır kablo kullanılmaktadır.

Elektrik Tesisatında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

  • Dağıtım Panoları ve Anahtar Kutuları
  • Borular
  • Elektrik Kabloları
  • Bağlantı Kutuları ve Buatlar
  • Anahtar ve Prizler
  • Duylar, Armatürler
  • Sigortalar
  • Klemens Çeşitleri, Kablo Pabuçları
  • Sıva Üstü Materyaller

Elektrik Tamircisi Ne Yapar?
Elektrik tamircisi tüm elektrik sistemlerini en iyi şekilde planlar, sorunları çözüme ulaştırmak için profesyonel ekipmanlar ile sağlık yönergelerine uyarak çalışır.


Hemen Ara

Whatsapp